top of page
Фото автораKostyantyn Ivanyshen

8 порад щодо творчої роботи вдома

(за матеріалами shutterstock.com https://shutr.bz/2IZWLpa, зображення із freepic.com)


Ви вперше працюєте з дому? Спробуйте скористатися цими методами, щоб залишатися зосередженими, натхненими та не втрачати зв'язок із колегами.

Протягом останніх кількох тижнів багато компаній запровадили політику роботи з дому. Але, крім цього, робота на дому насправді стає популярною для багатьох творчих галузей, а не лише для фрілансерів.

 

Робота з дому проти роботи в офісі


Для творчих професій є свої переваги роботи в офісі та роботи з дому. Працюючи в офісі, можна використовувати методи командної роботи - наради, мозкові штурми, експертні думки, поділ робіт між працівниками. Вдома вам доведеться шукати інші джерела натхнення, коли настає творча криза, або просто коли стикаєтесь технічними складнощами. Для тих із нас, хто тільки почав працювати з дому, я зібрав кілька найкращих практик, що дозволяють мотивуватись та рухатися під час творчої роботи. Ці поради щодо роботи з дому - лише декілька, які мені здаються корисними при переході в домашнє робоче середовище.


 

#1: Не починати працювати одразу як прокинетесь


Коли ви спите з мобільним телефоном і завжди на зв'язку із організацією і клієнтами, та ще й любите свою роботу, то дуже важко не зануритись у роботу одразу після пробудження. Це не найефективніший спосіб розпочати свій день. Ви не лише не даєте собі часу на пробудження, а й одразу переходите до робочих думок, що аж ніяк не сприяє творчому мисленню.

Натомість встановлюйте будильник так само, як і у звичайний робочий день. Робіть все те ж, що ви робите зранку перед поїздкою на роботу. Виконуйте все, що працює для вас, але створіть розпорядок, який розпочинає ваш день і направить розум у творчу колію.


 

#2: Одягатись так, наче йдете на роботу


Перебування у домашньому одязі під час роботи - не найкращий спосіб мотивації та налаштування на роботу. Ваша робота буде такою ж "лінивою", як ваш одяг. Одягніться так, наче ви йдете на роботу. Тим більше, широкого розповсюдження набувають відеодзвінки та конференції. Уявіть, яким ви будете мотиватором, коли з'явитесь перед колегами у домашньому светрі.



 

#3: Очистити скриньку вхідних повідомлень електронної пошти та позбутись усіх сповіщень


Перш ніж приступити до роботи, перегляньте повідомлення пошти та телефонні сповіщення. Це особливо важливо, коли працюєте із колегами чи клієнтами із інших країн, у яких робочий день вже розпочався задовго до початку вашого. Таким чином ви будете у курсі подій та вимог щодо ваших завдань. Працюючи із колегами із Австралії, я часто отримував повідомлення вночі, однак читав їх лише вранці, оскільки негайні нічні нотатки та правки не йшли на користь проектам (дивись пораду 1). А з іншого боку, ті ж самі колеги мають таку культуру праці, що під час напруженого робочого дня просто вимикають месенджери, щоб не заважали.

 

#4: Створити робоче місце


Коли працюєте вдома, то виникає бажання працювати із найзручнішого місця. Часто таким вважається диван. Уникайте дивану! Ваша спина вам подякує!


Створіть зручне робоче місце, де відчуватимете, що вийшли із домашнього середовища. Зрозуміло, що у вас немає офісного приміщення вдома або навіть кімнати, яку можна зачинити. Але, можливо, у вас є улюблене місце, яке надихає вас. Це особливо важливо для людей творчих професій. Напевно, вас не не дадихатиме порожня стіна. Знайдіть кілька зображень чи фото, щоб створити "стіну настрою", яка надихає вас, коли ви працюєте. І не менш важливо: майте щось позаду вас під час відео-чату з колегами. Тільки не безладне ліжко або кухню на задньому плані!


 

#5: Робочі родзинки


На початку роботи з дому може трапитись, що ви засумуєте за "робочими моментами": кава з колегами, плітки у коридорі, перекури надворі. Що ж, знайдіть інші "моменти": прогулянка із собакою, невеличке прибирання, та ж сама кава, але на балконі/подвір'ї, фізичні вправи, які завжди йдуть на користь чи то вдома, чи то в офісі. Головне - не перемикатись із комп'ютера на телевізор.

 

#6: План дня


Одна з найкращих практик для роботи на дому - план завдань на день. Досвідчені планувальники створюють план погодинно. Можна користуватись звичайними стікерами, записником або спеціальними додатками на телефоні.

Робота з дому вимагає високого рівня самомотивації. Виконання завдань із списку візуально покаже вам як швидко ви просуваєтесь до мети. Спробуйте і відчуйте на скільки це дієво!

 

#7: Cпілкуйтеся з колегами


Найперше, що відчуваєте, працюючи вдома - відсутність колег. Спочатку це досить непогано, як на мене. Трохи згодом розумієте, що немає із ким порадитись або планувати перерву. Сучасні технології дозволяють здійснювати комунікації різних масштабів - від особистих зустрічей до великих конференцій. Спілкуйтесь із колегами засобами Skype, Viber, Telegram, WhatsApp. Час від часу можна надісллати прикольний мем, але не набридайте один одному та поважайте смаки колег!


 

#8: Не можете зосередитись - просіть допомоги

Якщо ви змушені працювати вдома і не можете зосередитись та не знаєте як почати працювати - зверніться за допомогою до досвідчених колег, які допоможуть вам розбити обсяг робіт на на частини та скласти план виконання.

Пам'ятайте, що є час роботи і час відпочинку, а вдома його дуже важко розділяти. Працюйте, відпочивайте і залишайтесь у формі!



 

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Komentáře


bottom of page