Бунгало - це котедж, одноповерховий будинок на одну сім'ю, часто з плоским дахом і великою верандою.
Історія виникнення терміну «бунгало» бере початок з поселень Бенгалії, яка в наш час поділена між Індією і Бангладешем. Якщо з хінді перекладати дослівно, то це «будова в бенгальською стилі». Колись, в далекі часи, коли Індія була колонізована англійцями, легкі одноповерхові житла будували для заможних туристів з Британії і колонізаторів. Потім принцип будівництва таких будинків англійські моряки привезли на Батьківщину, і бунгало полюбилися сільським жителям в Англії за простоту і низьку собівартість будівництва. Так що спочатку ці будівлі були невеликими одноповерховими будівлями, в яких мешкали селяни і фермери Туманного Альбіону.
Вже в кінці ХІХ століття, цей простий і малобюджетний тип будови завоював американський континент. Перша будівля з назвою «бунгало» була побудована в США у 1879 році, потім котеджі набули поширення в Каліфорнії та інших штатах США, в Австралії, а також в Європі.
На рубежі XIX і XX століть бунгало просто приголомшили Америку. Ці невеликі будинки ціною від 900 доларів втілили в собі уявлення багатьох американців про комфортне житло, обладнане за останнім словом техніки Мода на бунгало ознаменувала той рідкісний випадок, коли строга архітектура зустрічалася за межами багатих кварталів. Бунгало дозволили людям із середнім доходом досягти того, чого вони здавна бажали - респектабельності. З власними специфічними особливостями - стилем, зручністю, простотою, міцною конструкцією і комфортом - бунгало стало втіленням американської мрії.
Перший американський будинок, названий бунгало, був спроектований в 1879 році Вільямом Гіббонсом. Всупереч прийнятим визначенням, це був двоповерховий будинок, побудований на Моньюмент Біч на півострові Кейп-Код в Массачусетсі. Найімовірніше, його охрестили бунгало тому, що він був схожий на курортний будинок. Зі сходу ідея поширилася на захід. Найбільш підходящим місцем для бунгало була Каліфорнія - загальновизнаний курорт. Земля там була досить дешевою, і можливість вибудувати комфортабельне і доступне за вартістю житло зацікавила і молодь з маленькими заробітками, і старших з помірними пенсіями. Перший каліфорнійський будинок-бунгало був спроектований архітектором з Сан-Франциско А. Пейджем Брауном для Дж. Д. Гранта спочатку 1890-х.
Відмінною рисою бунгало є його горизонтальна спрямованість. Бунгало дуже зручні. Рекламні буклети на початку ХХ століття фактично завжди вказували, що основним призначенням бунгало було помістити якнайбільше житлової площі на одному поверсі. Вигоди очевидні - відсутність другого поверху спрощує процес будівництва. Все необхідне обладнання встановлювати легше, ніж в двоповерховому будинку. Безпека на вищому рівні, оскільки в разі пожежі вихід можливий не тільки через двері, а й через вікна.
Крім того, в класичному бунгало немає сходів, що є реальним подарунком людям похилого віку, також домогосподаркам, які можуть займатися домашніми справами, не бігаючи по сходах вгору і вниз.
Для будівельників і господарів бунгало означає близькість до природи, проте зі смаком. За іронією долі, бунгало, які вважалися символом близькості природі, з плином часу стали звичайною архітектурою міст і передмість.
Як би скромно вони не виглядали, бунгало втілювали еталон більшості американців - розташоване на окремій ділянці житло для однієї сім'ї, з садом, нехай і маленьким, з місцем для паркування - еталон, що зберігся і досі.
Зараз бунгало в якості об'єкта нерухомості широко поширені в Канаді, Сполучених Штатах, ПАР, Індії, Південно-Східної частини Азії та Австралії. З того моменту, як бунгало з'явилися, вони протягом більш ніж півтора століття набували різних конфігурацій. У Канаді, наприклад, сучасне бунгало може являти собою триповерхову будівлю в якому проживає кілька сімей або ж, як в ПАР, бунгало називають будинок з плоским дахом, яке призначається тільки для туристського використання.
У затишних будиночках, інтер'єр яких втілює стиль бунгало, обов'язково повинні поєднуватися раціональне використання всього простору і функціональність речей. Бунгало-дизайн обов'язково передбачає наявність великого ганку і прилеглого до будинку заднього двору. Такі будиночки легко можна визначити по фото.
Інтер'єр в стилі бунгало, як правило, насичений природними відтінками і натуральними матеріалами (найкраще, якщо останні будуть добуватися в даній місцевості). У такому інтер'єрі домінуюче місце займає оформлення, схоже з оздобленням простих сільських будинків.
Замовник зображень: www.hausbau-angebote.com
Більше будиночків: www.viz4d.biz
Comments