3 січня відбулося обговорення концепції реконструкції центральної частини міста Бар, для якої було виконано понад 10 візуалізацій. Ініціатор та замовник проекту - Барська міська рада на чолі із міським головою.
Головною метою було показати можливість оновлення центру міста із збереженням основних знакових об'єктів, які добре знають і люблять барчани: Площі Пам'яті, Площі Святого Миколая, території перед будинком культури та кінотеатром.
Підготовчі роботи почалися із вивчення картографічної основи та аерофотознімків. Потім здійснили фотозйомку існуючого стану, яка показала, що належним чином виконати фотомонтаж буде неможливо.
У таких випадках радять виконувати повне тривимірне моделювання оточення. Це досить трудомістка робота, яка потребує досвіду та часу на виконання. Результатом стали тривимірні моделі будівель і території. Завдяки цьому було отримано можливість повністю керувати сценою, змінювати типи покриття, кольори, освітлення і навіть пори року.
Площа Пам'яті
Опорними ракурсами для моделювання Площі Пам'яті були обрані наступні:
Далі відображено пропозиції щодо облаштування цієї території. Заміна бордюрів та укладення тротуарної плитки суттєво змінить зовнішній вигляд площі. Розширення газону і застосування підсвічування додадуть їй урочистості. Використані плитки із LED-елементами. Вирівнювання грунту та посів трави обов'язковий.
Паркінг
Переходимо до території навпроти автовокзалу. Влітку там відбувається стихійна торгівля і також ця зона використовується як автостоянка.
Оскільки населення обрало саме таку форму використання цього простору, то пропозиції полягатимуть у продовженні такого використання. Заплановано паркінг із одностороннім рухом та комерційну зону, які відділятимуться від дороги газоном із травою та насадженнями туй. Вічнозелені дерева будуть стримувати пил, звукове забруднення і здійснюватимуть затінення частини парковки.
Підприємці, які бажають здійснювати торговельну діяльність, зможуть використовувати 6 бутиків, що відокремлюють парковку від площі Пам'яті. Для руху пішоходів вздовж торговельних приміщень передбачені тротуари та криті проходи до площі Пам'яті, у яких встановлять лавки.
Оскільки рух по паркінгу буде односторонній, то виїзд передбачається з боку супермаркету "Грош".
Багатьом читачам буде цікаво побачити дещо інше використання ділянки автостоянки. У альтернативному варіанті запропонована пішохідна зона, хоча бачення Барської міської ради - саме парковка для гостей міста! Для перегляду гортайте вбік.
Наступним етапом відбувалося моделювання та візуалізація території, прилеглої до центральної районної бібліотеки.
Головна зміна для цієї зони - зменшення площі клумб, заокруглення кутів та пониження їх до рівня тротуару. На клумбах висаджені декоративні клени, вони добре піддаються формуванню крони і восени довго не скидають листя. Ділянку перед бібліотекою доцільно укласти тротуарною плиткою "нейтрального" світло-сірого кольору, яка надасть площі охайного вигляду за будь-якої погоди. Але найбільш сміливим рішенням є перенесення пам'ятника Т.Г. Шевченку до бібліотеки!
Отримуємо наступні візуалізації:
На наступному зображенні бачимо, що пам'ятник Т.Г. Шевченку буде розташований на місці меморіального каменю жертв голодомору в Україні. Камінь буде переміщено на кладовище, де планується створити центр громадської пам'яті.
Слідуючий напрямок для перетворень - простір перед районною державною адміністрацією, який характеризується значною кількістю хвойних дерев та великими газонами.
Згідно концепції, запропонованої проектантами AER. ( https://aer.ua/bar/), один із виходів туристичного маршруту "Барський замок - костел - монастир - церква - площа Святого Миколая" проходитиме під стінами РДА, тому поряд із іншими нововведеннями пропонуємо розглянути також прокладання пішохідної доріжки через одну із клумб.
Одна із ялинок обирається головною ялинкою міста, відносно неї зміщується газон і утворюється додатковий прохід із "острівцем". За умови висадки певних екзотичних (але кліматично районованих) рослин це місце легко перетворюється на знану фотозону.
До показаних територій примикає районний будинок культури та кінотеатр. На сучасному етапі вони виглядають так:
Минулого літа жителі міста зверталися до міської ради з проханням щодо відновлення фонтану. В сучасному стані міський фонтан являє собою громіздку і застарілу конструкцію, яку, однак, можна привести до сучасного вигляду. В містах України все більшої популярності набувають пішохідні фонтани. Зокрема, їх вже запущено у Одесі, Львові, Чернігові, Черкасах. Пішохідні фонтани є менш травмонебезпечними, оскільки не мають відкритого заглиблення для води.
У нашому місті новий фонтан може виглядати наступним чином.
Навкруги ялинок формується захисна зона у вигляді параметричної лавки, яка одночасно стане і загорожею, і місцем для сидіння.
До показаної території прилягає будівля кінотеатру та дитячий майданчик. Тут планується встановлення електронного екрану, що замінить звичайний бігборд, який був там раніше. На екрані демоструватиметься реклама підприємств та організацій міста, соціальна реклама, заходи, що проводяться у будинку культури.
Обговорення на сторінках Фейсбуку вже минули, чого тільки там не писали, але червоною стрічкою проходила думка: "якби так зробили, було б дуже добре!". Автор щиро вдячний за таку оцінку своєї роботи! Дозвольте також додати, що автор щиро поділяє переконання про необхідність залучення інвестицій та створення виробничих потужностей, оскільки саме (і лише!) виробництво є запорукою розвитку населених пунктів. Але давайте згадаємо і погодимось, що інвестують і додають у ті міста, де вже є "щось" - благоустрій, порядок, чистота - це саме те, на що звертатимуть увагу гості міста і те, про що будуть розповідати після перебування тут!
Comments